Dlaczego warto zatrudnić konferansjera?

Organizujesz: jubileusz, galę, jarmark lub innego rodzaju wydarzenie? Zdejmij ze swoich barków dodatkowy obowiązek prowadzenia imprezy i powierz to zadanie profesjonaliście! Oto kilka głównych powodów, dla których warto zatrudnić konferansjera. 

Dlaczego warto zatrudnić konferansjera?

✅ Konferansjer to osoba, która poprowadzi organizowane przez Ciebie wydarzenie. Przywita zebranych gości, przybliży zebranym cel oraz plan spotkania, zapowie kolejne punkty programu oraz zadba o sprawny przebieg całego eventu. Konferansjer to zawód, który wykonują osoby z predyspozycjami do tego rodzaju pracy. Jeśli nie posiadasz wiedzy i umiejętności w tym zakresie, stresują Cię występowania publiczne, to warto oddać to zadanie w ręce specjalisty. 

✅ Jako organizator wydarzenia masz bardzo dużo obowiązków, którym musisz sprostać. Jesteś zobowiązany do reagowania na nieprzewidziane wypadki oraz zdarzenia podczas całego spotkania. Często takie zdarzenia mają miejsce w czasie, w którym konferansjer spokojnie realizuje kolejne punkty programu. Ty w tym czasie możesz skupić się na rozwiązywaniu problemów za kulisami!  

✅ Konferansjer przygotowując się do prowadzenia konkretnego wydarzenia, zada Ci szereg pytań, które pozwolą mu zredagować ciekawe zapowiedzi i  stworzyć listę pytań do występujących osób. Dodatkowo wyszuka różnego rodzaju anegdotki idealnie pasujące do charakteru wydarzenia. Zbuduje swój scenariusz- swoisty plan działania, dzięki któremu stworzy wyjątkową atmosferę podczas eventu. Organizatorowi, często brakuje czasu na tego rodzaju czynności.  

✅ Doświadczony konferansjer, podpowie Ci: w jaki sposób należy przywitać przybyłych gości, zgodnie z ich pozycją oraz funkcją,  jaki mikrofon będzie najlepszy na przygotowywane przez Ciebie wydarzenie, jaki ubiór oraz buty, są najodpowiedniejszym wyborem podczas planowanej imprezy. 

Lista argumentów za zaangażowaniem konferansjera jest bardzo długa. Każdy organizator wydarzeń, ma swoją opinię i doświadczenie w tym zakresie. A jakie Ty dostrzegasz zalety w tym temacie? Chętnie poznam Twoje zdanie! 

Już dziś zadbaj o wysoki poziom Twojego eventu. Zatrudnienie konferansjera, gwarantuje Ci nawiązanie pozytywnej relacji z publicznością oraz pięknie wyeksponowanie program oraz głównych aktorów Twojego wydarzenia!

Zapraszam do współpracy!

Katarzyna Zymiak

________________________

Jako konferansjerka swobodnie czuję się i bardzo chętnie biorę udział w wydarzeniach dotyczących zagadnień:
– społecznych (NGO, ekonomia społeczna),
– kulturalnych,
– dziedzictwa regionalnego,
– przedsiębiorczości,
– biznesu,
– w wydarzeniach adresowych do kobiet. 

Organizujesz: galę, jubileusz, festyn, jarmark lub konferencję? Skontaktuj się ze mną!

Ten artykuł należy do cyklu tekstów pt. “Podstawy marketingu”, w którym opisujemy zagadnienia związane z szeroko pojętym marketingiem. W przystępny i zrozumiały sposób tłumaczymy, często skomplikowane marketingowe pojęcia i zagadnienia.