Nordic Walking opanował Suchy Bór

Nordic Walking opanował Suchy Bór

Wspominałam już kiedyś, że jestem wielką fanką sportu jakim jest Nordic Walking. Tutaj pisałam, dlaczego jest to moja ulubiona forma ćwiczeń. Wraz z nadejściem Nowego Roku postanowiłam popracować nad techniką chodu, dlatego odwiedziłam grupę kijkarzy z Suchego Boru. Jest to wieś zlokalizowana w gminie Chrząstowice, położona zaledwie 11 km od Opola. Dzięki uprzejmości miłośników NW z tej miejscowości mogłam uczestniczyć w ich treningu (spotykają się regularnie w każdą sobotę i niedzielę o godz. 12.00) oraz otrzymałam kilka bardzo wartościowych wskazówek co do sposobu rozgrzewki oraz techniki. Nieformalna Grupa Nordic Walking z Suchego Borku działa przy lokalnym stowarzyszeniu. Inicjatorem wspólnych spacerów był Pan Waldemar Pogrzeba, który od 12 lat zaraża ludzi miłością do tego sportu. Członkowie Grupy NW z Suchego Boru wspólnie wyjeżdżają na zawody, a kilku z nich zdobyło nawet uprawnienia instruktorskie. Dodatkowo, mieszkańcy tej wsi organizują co roku Opolski Marsz Nordic Walking. W trzeciej edycji zawodów w 2018 roku wzięło udział 170 zawodników z całej Polski. Dodatkową atrakcją była obecność Pan Marko Kantaneva z Filandii, który jest twórcą sportu NW. W tym roku zawody w Suchym Borze zostaną włączone w cykl zawodów w ramach Korony Polski, co w znaczącym stopniu podniesie ich rangę.

Wszystkich miłośników sportu Nordic Walking serdecznie zachęcam do udziały w treningach w Suchym Borze oraz do odwiedzenia strony internetowej ich Stowarzyszenia oraz profilu facebookowego lokalnych kijkarzy. Może Nowy Rok to idealny moment na rozpoczęcie swojej przygody z tym sportem?
Do zobaczenia na trasie!

______________________________________________________

Organizujesz wydarzenie i chciałbyś, aby relacja z niego pojawiła się na blogu? Serdecznie zapraszam do kontaktu.

2 komentarze

 1. Pozdrowienia z Suchego Boru.
  Podziękowania za podzielenie się swoimi wrażeniami z pobutu na kijkach.
  Zachęcamy wszystkich do dołączenia do społeczności miłośników i entuzjastów marszu Nordic Walking oraz zdrowego trybu życia.
  Do zobaczenia na trasie.
  Pozdrowienia dla wszystkich kijanek i kijarzy.

  Walkdorfi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *