Nordic Walking opanował Suchy Bór

Wspominałam już kiedyś, że jestem wielką fanką sportu jakim jest Nordic Walking. Tutaj pisałam, dlaczego jest to moja ulubiona forma ćwiczeń. Wraz z nadejściem Nowego Roku postanowiłam popracować nad techniką chodu, dlatego odwiedziłam grupę kijkarzy z Suchego Boru. Jest to wieś zlokalizowana w gminie Chrząstowice, położona zaledwie 11 km od Opola. Dzięki uprzejmości miłośników NW z tej miejscowości mogłam uczestniczyć w ich treningu (spotykają się regularnie w każdą sobotę i niedzielę o godz. 12.00) oraz otrzymałam kilka bardzo wartościowych wskazówek co do sposobu rozgrzewki oraz techniki. Nieformalna Grupa Nordic Walking z Suchego Borku działa przy lokalnym stowarzyszeniu. Inicjatorem wspólnych spacerów był Pan Waldemar Pogrzeba, który od 12 lat zaraża ludzi miłością do tego sportu. Członkowie Grupy NW z Suchego Boru wspólnie wyjeżdżają na zawody, a kilku z nich zdobyło nawet uprawnienia instruktorskie. Dodatkowo, mieszkańcy tej wsi organizują co roku Opolski Marsz Nordic Walking. W trzeciej edycji zawodów w 2018 roku wzięło udział 170 zawodników z całej Polski. Dodatkową atrakcją była obecność Pan Marko Kantaneva z Filandii, który jest twórcą sportu NW. W tym roku zawody w Suchym Borze zostaną włączone w cykl zawodów w ramach Korony Polski, co w znaczącym stopniu podniesie ich rangę.

Wszystkich miłośników sportu Nordic Walking serdecznie zachęcam do udziały w treningach w Suchym Borze oraz do odwiedzenia strony internetowej ich Stowarzyszenia oraz profilu facebookowego lokalnych kijkarzy. Może Nowy Rok to idealny moment na rozpoczęcie swojej przygody z tym sportem?
Do zobaczenia na trasie!

______________________________________________________

Organizujesz wydarzenie i chciałbyś, aby relacja z niego pojawiła się na blogu? Serdecznie zapraszam do kontaktu.

Artykuł należy do cyklu tekstów pt. “GALERIA STOBRAWSKA”, w którym opisujemy najciekawsze atrakcje turystyczne zlokalizowane w regionie Stobrawskiego Parku Krajobrazowego. Poznaj, piękno północnej oraz środkowej części Opolszczyzny! Chcesz, żebyśmy opisali na naszym blogu konkretną atrakcję? Napisz. Czekamy na Twoje propozycje: biuro@slowo-klucz.pl

2 komentarze

 1. Pozdrowienia z Suchego Boru.
  Podziękowania za podzielenie się swoimi wrażeniami z pobutu na kijkach.
  Zachęcamy wszystkich do dołączenia do społeczności miłośników i entuzjastów marszu Nordic Walking oraz zdrowego trybu życia.
  Do zobaczenia na trasie.
  Pozdrowienia dla wszystkich kijanek i kijarzy.

  Walkdorfi

Możliwość komentowania jest wyłączona.