Jesteś w Kluczborku w celach turystycznych, a może dopiero przeprowadziłeś się do naszego miasta i chcesz je nieco lepiej poznać? Koniecznie skorzystaj z oferty kulturalnej Kluczborka. Oto kilka propozycji.

Może w Kluczborku mieszka drugi Chełmoński? Zajęcia plastyczne czekają na Ciebie w Kluczborskim Centrum Kultury.
 • Muzeum im. Jana Dzierżona w Kluczborku
  W sercu Kluczborka, tuż obok kluczborskiej Baszty, znajduje się siedziba Muzeum im. Jana Dzierżona. Muzeum prezentuje miodowe dziedzictwo regionu oraz szereg wystaw czasowych o różnorodnej tematyce. Muzeum organizuje również warsztaty tematyczne i spotkania autorskie.
 • Kluczborskie Centrum Kultury
  Muzyka, taniec, teatr i plastyka. Różnorodny wachlarz kursów, szkoleń i warsztatów artystycznych, dla osób w każdym wieku.
 • Centrum Aktywności Lokalnej – Kino Bajka
  Spektakle filmowe i teatralne. Koncerty, spotkania z ludźmi kultury i sztuki oraz liczne projekty społeczne i kulturalne.
 • Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Kluczborku
  Szeroka oferta literatury dla dzieci i dorosłych. Biblioteka realizuje także akcje popularyzujące czytelnictwo takie jak: Bookcrossing, Dyskusyjny Klub Książki, lekcje biblioteczne czy Narodowe Czytanie.
 • Kluczborskie Koncerty Muzyki Organowej i Kameralnej
  Koncerty odbywają się w zabytkowym Kościele Ewangelicko – Augsburskim w centrum Kluczborka. Sezon koncertowy trwa od marca do października.
 • Festiwal Siódme Poty Teatru w Kluczborku
  W ramach festiwalu odbywa się liczne spektakle oraz wydarzenia kulturalne. Wrzesień w Kluczborku jest bardzo bogatym teatralnie miesiącem.

  Cały czas uzupełniamy listę działań kulturalnych w Kluczborku. Jeśli o czymś zapomnieliśmy, koniecznie daj nam znać: biuro@slowo-klucz.pl
  Zachęcamy także do zapoznania się także z ofertą sportowo – rekreacyjną Kluczborka. Link do artykułu TUTAJ.

Artykuł należy do cyklu tekstów pt. “GALERIA STOBRAWSKA”, w którym opisujemy najciekawsze atrakcje turystyczne zlokalizowane w regionie Stobrawskiego Parku Krajobrazowego. Poznaj piękno północnej oraz środkowej części Opolszczyzny! Chcesz, żebyśmy opisali na naszym blogu konkretną atrakcję? Napisz. Czekamy na Twoje propozycje: biuro@slowo-klucz.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *