Znasz przedsiębiorców, którzy nie posiadają strony internetowej? Pewnie tak. My też takich znamy, bo jest ich wielu. Zakup strony internetowej, nie należy do pierwszych inwestycji, które dokonuje początkujący przedsiębiorca. Jest to dość duży wydatek i nie każdy może sobie na niego pozwolić. W naszym artykule, chcemy zaprezentować Ci punkt widzenia, który pokazuje, że zakup strony internetowej nie jest tylko zbędną fanaberią, ale inwestycją w rozwój Twojej firmy. Jeśli zastanawiasz się, dlaczego Twój biznes stoi w miejscu, a liczba klientów ciagle nie jest dla Ciebie satysfakcjonująca, koniecznie przeczytaj ten artykuł do końca!

W polskim społeczeństwie, już praktycznie wszystkie pokolenia, są aktywnymi użytkownikami internetu.

Jesteśmy ludźmi internetu

Trudno jest nam czasami się z tym pogodzić, ale internet stał się niezbędnym elementem naszego codziennego życia. Możemy się z tym faktem nie zgadzać, możemy się przeciwko niemu buntować, ale właśnie teraz w dobie kryzysu związanego z koronawirusem, dostrzegamy jak bardzo jesteśmy od niego uzależnieni. Internet stał się naszym oknem na świat i umożliwia nam funkcjonowanie w dobie pandemii. Teraz, kiedy przbywamy w domowej izloacji, dzięki internetowi możemy: robić zakupy w sklepach internetowych, załatwiać sprawy urzędowe, dokonywać niezbędnych operacji finansowych w bankach internetowych, uczestniczyć w lekcjach w ramach szkoły online, podtrzymywać więzi z rodziną i przyjaciółmi dzięki wideokonferencjom, korzystać z platform telewizyjnych, korzystać z porad lekarzy, uczestniczyć w zajęciach fitness czy podnosić kwalfikacje zawodowe dzięki webinarom. Wielu z nas, może wykonywać swój zawód i zarabiać pieniądze na utrzymanie rodziny i domu. Korzystanie z internetu stało się jedną z kluczowych części naszego życia, a strona interentowa jest jej nieodłącznym elementem.

Niezależnie od branży, atrakcyjna strona internetowa to dzisiaj niezbędnik przedsiębiorcy.

Strona internetowa potęguje zyski firmy

Praktycznie wszystkie pokolenia polskiego społeczeństwa są użytkownikami internetu. Nawet seniorzy dokonują zakupów online oraz sprawdzają niezbędne dla siebie informacje w sieci. Co robimy kiedy chcemy skorzystać z usług fachowca, gdy w naszym domu popsuł się kran? Szukamy go w internecie. Co robimy, kiedy chcemy: zaplanować urlop, wybrać się do restauracji, zamówić wizytę u fryzjera, lekarza czy skorzystać z porady prawnika? Wpisujemy odpowiednie zapytanie w wyszukwarkę internetową. Jeśli współczesny przedsiębiorca nie funkcjonuje w internecie, to znaczy że traci bardzo wielu klientów. W takim razie, po co jest nam własna strona internetowa? Czy nie wystarczy zapisać się do bezpłątnych katalogów firm lub założyć bezpłątne konto na portalu społecznościowym? Oczywiście, takie działania nikomu nie zaszkodzą, ale nie są wystarczające. Własna strona internetowa to nasze miejsce w wirtualnej przestrzeni, którego nikt nam nie zabierze (chyba, że nie zapłacimy rachunk za domenę i hosting). Naszą stronę internetową możemy aktualizować ofertę naszej firmy, prezentować efekty naszej pracy, zmieniać dane teleadresowe czy inne niezbędne informacje. Dodatkowo na naszej stronie internetowej, możemy utworzyć sklep, w którym możemy oferować usługi lub produkty, także w formie elektronicznej. Własna witryna internetowa to nasza baza, do której powinniśmy ściągać naszych klientów, a różnego rodzaje katalogi oraz konta w mediach społecznościowych mają nam tylko w tym pomóc. Strona internetowa buduje profesjonalny wizerunek naszej firmy, dzięki niej klienci ufają nam bardziej, co przekłada się na wzrost sprzedaży. Dodatkowo, dla witryny internetowej nie ma ograniczeń czasowych ani terytorialnych, klienci mogą przeglądać naszą ofertę o dowolnej porze dnia i nocy oraz z każdego miejsca na świecie.

Strona internetowa to dobra inwestycja

Strona interentowa to Twoje stałe miejsce w wirtualnym świecie, jest jak dom, który raz wybudowany, może być remontowany i ulepszany, ale cały czas będzie dawał Ci schronienie i poczucie bezpieczeństwa. Jeśli nadal zastanawiasz się, czy warto zainwestować w budowę własnej witryny internetowej to zapraszamy na bezpłatną 30-minutową konsultację online (konieczne jest wcześniejsze mailowe umówienie terminu rozmowy). Sprawdź także naszą OFERTĘ! Zbudujemy dla Ciebie stronę internetową, która pomoże wejść Twojej firmie na wyższy poziom!

Ten artykuł należy do cyklu tekstów pt. “Podstawy marketingu”, w którym opisujemy zagadnienia związane z szeroko pojętym marketingiem. W przystępny i zrozumiały sposób tłumaczymy, często skomplikowane marketingowe pojęcia i zagadnienia.

Chcesz wiedzieć więcej na temat marketingu? Zawsze warto sięgnąć po dobrą książkę. Wiele ciekawych, branżowych lektur znajdziesz w sklepie TaniaKsiążka.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *