Czy odwiedziłeś już Zamek Myśliwski w Bożejowie, nieopodal Radomierowic? Jeśli nie, to chciałabym Cię zachęcić do wizyty w tym miejscu. Jeśli doceniasz piękno natury, uwielbiasz leśne klimaty, Twoje oczy odpoczywają patrząc na wspaniałą architekturę- gwarantuję Ci, że zakochasz się w Bożejowie.

Zamek Myśliwski Bożejów zlokalizowany jest w przepięknym miejscu w Borach Stobrawskich

Za lasami…

Bożejów to część Sołectwa Radomierowice, które jest zlokalizowane w gminie Murów w województwie opolskim. Zamek Myśliwski Bożejów znajduje się zaledwie 23 km od Kluczborka i jest usytuowany w głębi Borów Stobrawskich, które należą do Stobrawskiego Parku Krajobrazowego. Bożejów to magiczne miejsce, w którym czas się zatrzymał. w tym lepszym tego słowa znaczeniu.

Miejsce z charakterem

Zamek Myśliwski Bożejów został wybudowany w 1801 roku przez niemiecką arystokrację. Ponad sto lat później, w 1911 roku, obiekt przeszedł gruntowny remont pod kierownictwem znanego, wrocławskiego architekta. W ostatnich latach, dzięki staraniom nowego właściciela, zamkowi przywrócono dawny blask i rozpoczęła się nowa era w jego funkcjonowaniu. Obiekt składa się z kilku części: w głównym budynku znajduje się kameralna restauracja wraz z miejscami noclegowymi, idealna na niewielkie przyjęcia w gronie najbliższych. Nieopodal, w odrębnym budynku, który pełnił kiedyś funkcję kuźni, znajduje się duża przestronna sala, idealna na duże imprezy takie jak: wesela, komunie, czy przyjęcia urodzinowe. Przepięknie zaaranżowany obiekt, uzupełnia wspaniały plac podjazdowy, bajeczny staw oraz fantastyczny ogród. Cały obiekt wykończony został z najwyższym przywiązaniem do szczegółów. Stare zabytkowe drzwi, podłogi, stolarka okienna- wszystko zachowane jest z największym wyczuciem stylu i smaku. Nie znajdziemy tutaj elementów, które niszczą historyczny klimat tego miejsca.

Dania serwowane w takim miejscu mają niepowtarzalny smak!

Oaza spokoju

Pałac Myśliwski Bożejów to miejsce, w którym zorganizujesz wspaniałe wesele, przyjęcie urodzinowe lub inne wydarzenie okolicznościowe. To zakątek, w którym przyjdziesz na kilka dni relaksu, w miejscu w którym dostęp do internetu oraz zasięg komórki jest ograniczony. Naładujesz baterię: jeżdżąc na rowerach, chodząc z kijkami, ćwicząc pilates czy biegając po okolicznych lasach. Jest to idealne miejsce na odpoczynek od miejskiego zgiełku. Z całą pewnością Zamek Myśliwski Bożejów jest perełką na mapie Opolszczyzny, dodatkowo dla osób wrażliwych estetycznie, które zwracających uwagę na piękno detali oraz sposób wykończenia, będzie lekiem na otaczający nas z każdej strony kicz.

Artykuł należy do cyklu tekstów pt. “GALERIA STOBRAWSKA”, w którym opisujemy najciekawsze atrakcje turystyczne zlokalizowane w regionie Stobrawskiego Parku Krajobrazowego. Poznaj, piękno północnej oraz środkowej części Opolszczyzny! Chcesz, żebyśmy opisali na naszym blogu konkretną atrakcję? Napisz. Czekamy na Twoje propozycje: biuro@slowo-klucz.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *