Zalew kluczborski to jedna z najpopularniejszych atrakcji turystycznych w północnej części województwa opolskiego. Ten przepięknie usytuowany akwen wodny chętnie odwiedzają lokalni mieszkańcy oraz turyści z Polski i zza granicy. Dowiedź się więcej o tym miejscu i zaplanuj swój pobyt nad zalewem kluczborskim już dziś! 

Dojazd do zalewu kluczborskiego prowadzi przez Ligotę Górną.

Idealna lokalizacja, wspaniałe atrakcje

Zalew kluczborski o powierzchni 60 hektarów położony jest w Ligocie Górnej, około 3 km od kluczborskiego rynku. Do największych atrakcji tego miejsca zaliczyć można: piaszczystą plażę, ścieżkę spacerowo-rowerową wokół zalewu o długości około 3,5 km, siłownię zewnętrzną, strefę do grillowania oraz plac zabaw dla dzieci. Dododatkowo tuż obok akwenu znajduje się górka, z której rozprzestrzenia się przepiękny widok na pobliską okolicę.

Zalew kluczborski pokochały osoby, które prowadzą aktywny styl życia. To miejsce idealne dla: biegaczy, rowerzystów, osób maszerujących z kijkami nordic-walkig oraz miłośników spacerów z czworonogami. Odbywają się tutaj także liczne zawody wędkarskie. Dodatkową zaletą zalewu kluczborskiego jest wspaniały kompleks leśny, który go otacza. Osoby lubiące kontakt z przyrodą z pewnością docenią ten walor. Na kluczborskim zalewie funkcjonuje również wypożyczalnia sprzętu wodnego.

Piaszczysta plaża to jedna z największych atrakcji zalewu kluczborskiego.

Doskonałe miejsce na aktywny wypoczynek

Dzięki ofercie noclegowej, istnieje możliwość przyjazdu do Ligoty Górnej na kilka dni. Na turystów czeka parking samochodowy oraz rowerowy. Na zalew kluczborski dotrzeć można także publiczną komunikacją Gminy Kluczbork, która gwarantuje wygodny transport z Kluczborka oraz z sąsiednich miejscowości.

Jeśli szukasz miejsca na jednodniowy wypoczynek, weekendowy wypad lub dłuższy urlop, to zalew kluczborski jest ciekawą propozycją! Jest to miejsce pełne atrakcji dla mniejszych i większych turystów, dlatego już dziś warto zaplanować tu swój pobyt.

Ten artykuł należy do cyklu tekstów pt. “GALERIA STOBRAWSKA”, w którym opisujemy najciekawsze atrakcje turystyczne zlokalizowane w regionie Stobrawskiego Parku Krajobrazowego. Poznaj, piękno południowej oraz środkowej części Opolszczyzny! Chcesz, abyśmy opisali na naszym blogu konkretną atrakcję. Czekamy na Twoje propozycję: biuro@slowo-klucz.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *