Tropikalna atmosfera i żar z nieba towarzyszył uczestnikom “VI Opolskiego Marszu Nordic Walking”, który odbył się 19 czerwca w Suchym Borze obok Opola. Ponad setka miłośników tej aktywności ruchowej pokonała piękną, leśną trasę zawodów. Suchy Bór, od wielu lat, z wielkim zaangażowaniem i konsekwencją realizuje działania promujące Nordic Walking w naszym województwie. 

Autorka zdjęcia: Joanna Piłat/ źródło: www.nordicwalking.opole.pl

Suchy Bór słynnie z Nordic Walking

Trasa marszu, “VI Opolski Marsza Nordic Walking”, liczyła: 5 lub 10 km. Każdy z zawodników, mógł wybrać odpowiedni dla siebie dystans. Mimo, wymagających warunków atmosferycznych, w zawodach wzięły udział osoby w różnym wieku i o różnym stopniu sprawności fizycznej. Nordic Walking to sport, który nie wymaga dużych nakładów finansowych, ani wielu przygotowań, dlatego coraz szybciej zyskuje kolejnych, wiernych miłośników. Więcej o zaletach Nordic Walking, można przeczytać TUTAJ.

Przed rozpoczęciem zawodów, organizatorzy zapewnili profesjonalną sesję rozgrzewkową z Panią Instruktor- Marzeną Spychałą, która zaprezentowała także zestaw ćwiczeń poprawiających technikę chodu. O godz. 12.00 wszyscy zawodnicy ustawili się na linii startu i z uśmiechami na twarzy wyruszyli na trasę. Mimo wysokiej temperatury, las zapewniał wszystkim przyjemny chłód.

Na mecie radości nie było końca. Każdy uczestnik marszu, mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z dużą kartonową ramką fotograficzną, na której oznaczona była: data, miejsce i nazwa zawodów. Należy także dodać, że organizatorzy zapewnili bardzo ciekawy pakiet startowy, na który składał się: pamiątkowy medal, bidon, woda, batonik, banan, oraz tortilla w ramach posiłku regeneracyjnego.

“VI Opolski Marsza Nordic Walking”, odbywał się w ramach “SLOW FEST”, czyli imprezie promującej zdrowy styl życia. Po ukończonym marszu, na miłośników Nordic Walking, czekało jeszcze mnóstwo, ciekawych atrakcji i rozrywek.

Autorka zdjęcia: Joanna Piłat/ źródło: www.nordicwalking.opole.pl

Suchy Bór – wioska Slow Life

Suchy Bór to miejscowość zlokalizowana 11 km od Opola. Szybki dojazd do stolicy województwa zapewnia znajdująca się nieopodal droga krajowa. Wieś otoczona jest pięknymi lasami, które dają mieszkańcom wytchnienie i relaks. W miejscowości prężnie działa lokalna organizacja pozarządowa, która jest organizatorem wielu wydarzeń. Warto wspomnieć, że mieszkańcy Suchego Boru regularnie spotykają się, w każdą środę o godz. 19.00 i w niedzielę o godz. 10.00, na otwartych treningach Nordic Walking z instruktorem. Więcej o nich można przeczytać TUTAJ.

Autorka zdjęcia: Joanna Piłat/ źródło: www.nordicwalking.opole.pl

Artykuł należy do cyklu tekstów pt. “GALERIA STOBRAWSKA”, w którym opisujemy najciekawsze atrakcje turystyczne zlokalizowane w regionie Stobrawskiego Parku Krajobrazowego. Poznaj, piękno północnej oraz środkowej części Opolszczyzny! Chcesz, żebyśmy opisali na naszym blogu konkretną atrakcję? Napisz. Czekamy na Twoje propozycje: biuro@slowo-klucz.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *