Zielone płuca Kluczborka, czyli park miejski o powierzchni ponad dwudziestu hekatrów- to miejsce, które zachwyca kolejne pokolenia mieszkańcow naszego regionu. Idealne na: spacer z rodziną, trening sportowy czy na złapanie chwili relaksu w trakcie dnia pracy. Dowiedź się, jakie atrakcje kryje ta przestrzeń i, z której strony parku najlepiej rozpocząć jego zwiedzanie. Zapraszamy do lektury!

Kluczborskie Trasy Rekreacyjne w Parku Miejskim w Kluczborku.

Park to miejsce dla każdego

Zwiedzanie Parku Miejskiego w Kluczborku najlepiej rozpocząć od zabytkowego, neogotyckiego Kościoła pw. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych, który został konsekrowany w 1913 roku. Tuż obok kościoła znajduje się przestronny parking (ul. Skłodowskiej-Curie 8), na którym można swobodnie pozostawić auto. Następnie warto skierować się w kierunku przepięknej fontanny, która znajuje się tuż obok glorietty, która została wzniesiona w celu upamiętnienia mieszkańców Kreuzburga (tłum. Kluczbork), którzy polegli w trakcie I Wojny Światowej. Tuż obok zlokalizowana jest “Polska Łąka Kwietna” oraz plac zabaw dla dzieci. Parę kroków dalej znajdziemy: siłownię zewnętrzną, urządzenia do street workout`u, skatepark oraz korty do tenisa, ścieżki rowerowe. Wszystkie te atrakcje zachęcają do prowadzenia aktywnego stylu życia. W Parku Miejskim w Kluczborku znajduje się również kilka boisk sportowych, hala sportowa, duży Stadion Miejski oraz baza noclegowa. Te obiekty wchodzą w skład Wojewódzkiego Kampusu Sportowo-Rekreacyjny STOBRAWA, który jest miejscem treningów i zgrupowań wielu sportowców z Polski i zza granicy.

Zabytkowa glorietta oraz fontanna w Parku Miejskim w Kluczborku.

Prozdrowtny kontakt z naturą

Park Miejski w Kluczborku to miejsce nie tylko dla sportowców, ale również dla osób ceniących bliski kontakt z naturą. Bogactwo roślinności, zwierzęta leśne, przepiękne aleje parkowe to wszystko nadaje wyjątkowy klimat temu miejscu. Liczne ławeczki zachęcają do odpoczynku i wsłuchania się w odgłosy natury. Jeśli szukasz miejsca, w którym odnajdziesz spokój, spędzisz aktywnie wolny czas lub zachwycisz się pięknem otaczającej nas przyrody to koniecznie odwiedź Park Miejski w Kluczborku.

Artykuł należy do cyklu tekstów pt. “GALERIA STOBRAWSKA”, w którym opisujemy najciekawsze atrakcje turystyczne zlokalizowane w regionie Stobrawskiego Parku Krajobrazowego. Poznaj, piękno północnej oraz środkowej części Opolszczyzny! Chcesz, żebyśmy opisali na naszym blogu konkretną atrakcję? Napisz. Czekamy na Twoje propozycje: biuro@slowo-klucz.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *