Olesno to niewielkie miasteczko usytuowane w północnej części województwa opolskiego. Znane jest m.in z Oleskiej Śmietanówki (rodzaj alkoholu), która jest produkowana przez lokalną Spółdzielnie Mleczarską. Cieszy się tak dużym zainteresowaniem, że jest dystrybuowana nawet do tak odległych karajów jak Kazachstan. Jej fenomenowi marketingowemu poświęcimy oddzielny artykuł. Wróćmy zatem do głównego tematu tego tekstu. Olesno w centrum swojego miasta, posiada bardzo atrakcyjną promenadę, która zachęca do odpoczynku i odrobny relaksu. Będąc w okolicach Olesna, warto odwiedzić ją osobiście.

Oleska Promenada to piękna wizytówka miasta.

Strefa relaksu w centrum miasta

Promenada to długa aleja, która zlokalizowana jest na ul. Murka, w sąsiedztwie przepięknych drzew oraz kwiatów. Jedną z atrakcji tego miejsca jest fontanna, której ruch wody nie jest jednostajny, tylko stale zaskakuje nową, wodną kompozycją. Urokliwe mosty łączą aleję główną z przestrzenią sportowo-rekreacyjną, na której znajdziemy: przestronny plac zabaw dla dzieci, nowoczesną siłownię zewnętrzną połączoną z urządzeniami do street workout`u oraz strefę do miejskiego relaksu. Niedawno oddane do użytku urządzenia, ciekawy design ławek oraz otaczająca to miejsce zadbana roślinność to z pewnością mocne atuty tej przestrzeni.

Strefa miejskiego relaksu.

Przestrzeń miejska dla każdego

Jeśli szukasz przestrzeni miejskiej, która zachęca do aktywności sportowej lub do relaksu wśród pięknej roślinności koniecznie odwiedź Oleską Promenadę. Jest to ciekawa propozycja dla rodzin z małymi dziećmi, dla młodzieży, osób dorosłych czy seniorów. Oleska Promenada to miejsce warte odwiedzenia, w szczególności, że znajdziemy w okolicy jeszcze kilka perełek turystycznych. Opowiemy o nich w kolejnych artykułach.

Artykuł należy do cyklu tekstów pt. “GALERIA STOBRAWSKA”, w którym opisujemy najciekawsze atrakcje turystyczne zlokalizowane w regionie Stobrawskiego Parku Krajobrazowego. Poznaj, piękno północnej oraz środkowej części Opolszczyzny! Chcesz, żebyśmy opisali na naszym blogu konkretną atrakcję? Napisz. Czekamy na Twoje propozycje: biuro@slowo-klucz.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *