Nordic Walking- sport idealny

Nordic Walking- sport idealny

Czołem!

Od dłuższego czasu poszukiwałam sportu, który praktykowałabym bez większych trudności organizacyjnych i logistycznych. Poszukiwania trwały bardzo długo. Chodziłam na zajęcia z: zumby, aerobiku, jogi i próbowałam biegać. Niestety, żadna z tych aktywności sportowych nie ujęła mojego serca na tyle, abym stała się jej miłośniczką. Kiedy jednak poznałam czym jest chodzenie z kijkami Nordic Walking, bez pamięci się zakochałam i jest to aktualnie moja ulubioną forma ruchu. Dlaczego jest to sport idealny?  Ponieważ jest stosunkowo niedrogi, łatwy do opanowania oraz przeznaczony dla osób o różnej kondycji fizycznej. 

Nordic Walking, czyli sport idealny
Nordic Walking, czyli sport idealny

Bakcyla chodzenia z kijkami Nordic Walking złapałam od moich rodziców, którzy polubili ten sport w trakcie wyjazdów wakacyjnych z seniorami. To oni podarowali mi pierwszą parę kijków i  udzielili niezbędnych wskazówek. Bardzo szybko stałam się wielbicielką tej aktywności i chętnie korzystam z tej formy ruchu do dnia dzisiejszego. Mój poziom jest raczej hobbystyczny, nie osiągam wybitnych wyników czasowych, jednak dzięki chodzeniu z kijkami relaksuję się, ponieważ  przebywam w urokliwych okolicznościach natury, w np. w lesie, parku czy na szlakach. Mogę wówczas nacieszyć się spokojem i powdychać świeżego powietrza, którego dzisiaj tak bardzo brakuje nam w zatłoczonych miastach!

Nordic Walking to forma aktywności fizycznej, która została opracowana w Finlandii przez trenera Marko Kantaneva. W 1997 roku została zaprezentowana szerszej publiczności i od tego momentu zdobywa kolejne rzesze wielbicieli na całym świecie. 

Jeżeli organizujesz zawody, wydarzenie lub konferencję, której tematem będzie Nordic Walking, gorąco zachęcam do współpracy. Chętnie przyjadę z moim aparatem i zrobię obszerną  relację, którą umieszczę na swoim blogu. Mogę także poprowadzić takie wydarzenie jako konferansjerka. Serdecznie zapraszam do kontaktu. 

Pozdrawiam,
Katarzyna Błaut

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *