Nordic Walking- sport idealny

Czołem!

Od dłuższego czasu poszukiwałam sportu, który praktykowałabym bez większych trudności organizacyjnych i logistycznych. Poszukiwania trwały bardzo długo. Chodziłam na zajęcia z: zumby, aerobiku, jogi i próbowałam biegać. Niestety, żadna z tych aktywności sportowych nie ujęła mojego serca na tyle, abym stała się jej miłośniczką. Kiedy jednak poznałam czym jest chodzenie z kijkami Nordic Walking, bez pamięci się zakochałam i jest to aktualnie moja ulubioną forma ruchu. Dlaczego jest to sport idealny?  Ponieważ jest stosunkowo niedrogi, łatwy do opanowania oraz przeznaczony dla osób o różnej kondycji fizycznej. 

Nordic Walking, czyli sport idealny
Nordic Walking, czyli sport idealny

Bakcyla chodzenia z kijkami Nordic Walking złapałam od moich rodziców, którzy polubili ten sport w trakcie wyjazdów wakacyjnych z seniorami. To oni podarowali mi pierwszą parę kijków i  udzielili niezbędnych wskazówek. Bardzo szybko stałam się wielbicielką tej aktywności i chętnie korzystam z tej formy ruchu do dnia dzisiejszego. Mój poziom jest raczej hobbystyczny, nie osiągam wybitnych wyników czasowych, jednak dzięki chodzeniu z kijkami relaksuję się, ponieważ  przebywam w urokliwych okolicznościach natury, w np. w lesie, parku czy na szlakach. Mogę wówczas nacieszyć się spokojem i powdychać świeżego powietrza, którego dzisiaj tak bardzo brakuje nam w zatłoczonych miastach!

Nordic Walking to forma aktywności fizycznej, która została opracowana w Finlandii przez trenera Marko Kantaneva. W 1997 roku została zaprezentowana szerszej publiczności i od tego momentu zdobywa kolejne rzesze wielbicieli na całym świecie. 

Jeżeli organizujesz zawody, wydarzenie lub konferencję, której tematem będzie Nordic Walking, gorąco zachęcam do współpracy. Chętnie przyjadę z moim aparatem i zrobię obszerną  relację, którą umieszczę na swoim blogu. Mogę także poprowadzić takie wydarzenie jako konferansjerka. Serdecznie zapraszam do kontaktu. 

Artykuł należy do cyklu tekstów pt. “GALERIA STOBRAWSKA”, w którym opisujemy najciekawsze atrakcje turystyczne zlokalizowane w regionie Stobrawskiego Parku Krajobrazowego. Poznaj, piękno północnej oraz środkowej części Opolszczyzny! Chcesz, żebyśmy opisali na naszym blogu konkretną atrakcję? Napisz. Czekamy na Twoje propozycje: biuro@slowo-klucz.pl