Kluczbork to urokliwe i bogate w tereny zielone miasteczko, zlokalizowane w północnej części województwa opolskiego. Jeśli szukasz pomysłu na jednodniową wycieczkę z rodziną lub przyjaciółmi, bądź miejsca na kilkudniowy relaks na łonie natury, to koniecznie poznaj ofertę turystyczną Kluczborka.

Spacer z historią w tle

Spacer po zabytkowym Kluczborku, warto rozpocząć w centrum miasta na urokliwym Rynku. Warto dokładnie obejrzeć przepiękny kluczborski Ratusz oraz otaczające go kamienice. Nieopodal Rynku zlokalizowany jest gotycki Kościół Ewangelicko – Augsburski imienia Chrystusa Zbawiciela, który jest jednym z najcenniejszych zabytków Kluczborka. Dalej, podążając ul. Piłsudskiego, dotrzemy do sąsiadujących ze sobą dwóch ciekawych budynków, w których mieszczą się: Kluczborski Dom Kultury oraz Poczta. Oba te obiekty zlokalizowane są na ul. Mickiewicza. Następnie warto zerknąć na wyremontowany budynek Kina Bajka i odpocząć chwilę na terenie Centrum Aktywności Lokalnej. Później, idąc ul. Pułaskiego, dojrzymy zabytkowe mury obronne miasta, kolejne, piękne kamienice, finalnie docierając do Stawu Kościuszki. Warto także, zajrzeć na ul. Damrota, gdzie znajduje się budynek, który pełnił w przeszłości funkcję Żydowskiego Domu Modlitwy, a obecnie znajduje się tam Młodzieżowy Dom Kultury. Kulminacyjnym punktem naszego spaceru będzie wizyta w Muzeum im. Jana Dzierżona, do którego przylega wieża ciśnień. Po dokładnym zapoznaniu się ze wszystkim ekspozycjami muzealnymi, tymi wewnątrz i na zewnątrz budynku, możemy rozpocząć kolejną część naszej wycieczki po Kluczborku, przechodząc do tej bardziej zielonej części miasta….

Wystawa stała Muzeum im. Jana Dzierżona pt. “Współczesne ule figuralne”

Zielone płuca Kluczborka

Osoby, które cenią aktywny wypoczynek na łonie natury, spędzą bardzo miłe chwilę w przepięknym Parku Miejskim w Kluczborku, który jest sportowym centrum naszego miasta. Szczegółowo, wszystkie atrakcje Parku Miejskiego zostały opisane w jednym z naszym poprzednich artykułów, który można przeczytać TUTAJ. Park Miejski łączy się bezpośrednio z Zalewem Kluczborskim, który w ostatnim czasie stał się jedną z największych atrakcji turystycznych naszego regionu. Jest to idealne miejsce na kilkudniowy wypoczynek. Wszystkie zalety tego miejsca opisane są w naszym artykule, który dostępny jest TUTAJ. Będąc w Kluczborku koniecznie trzeba odwiedzić jedną z wiosek tematycznych, które otaczają nasze miasto. Jest to ciekawa propozycja dla rodzin z dziećmi, ale także do osób ceniących kreatywny wypoczynek. Więcej o wioskach tematycznych Doliny Stobrawy, można przeczytać TUTAJ.

Mury obronne Kluczborka, zlokalizowane przy ul. Pułaskiego.

Kluczbork – miodem płynący

Będąc w Kluczborku, obowiązkowym punktem wycieczki, jest zapoznanie się miodową historię naszego miasta. Dzięki odkryciom, których dokonał ks. dr Jan Dzierżon nasz region dobrze znany jest, nie tylko pszczelarzom z Polski, ale także i zza granicy. Po wizycie w kluczborskim Muzeum, będziemy wyposażeni w porządną dawkę wiedzy na temat tego wielkiego naukowca, który nazywany jest “Ojcem Współczesnego Pszczelarstwa”. Dodatkowo, warto odwiedzić dworek w Maciejowie, w którym żył ten wybitny Człowiek, a obecnie mieści się Pasiekę Zarodowa. Można tam dokładnie przyjrzeć się dokonaniom i dziedzictwu wielkiego Pszczelarza.

Kluczbork to miejsce, w którym życie płynie w duchu slow… Jeśli bliska jest Ci ta idea to koniecznie odwiedź nasze przepiękne miasteczko. Jeśli potrzebujesz pomocy w organizacji pobytu w Kluczborku to skontaktuj się z nami. Podpowiemy: gdzie znajdziesz wygodny nocleg, zjesz smaczny posiłek lub napijesz się lokalnego browaru.

Artykuł należy do cyklu tekstów pt. “GALERIA STOBRAWSKA”, w którym opisujemy najciekawsze atrakcje turystyczne zlokalizowane w regionie Stobrawskiego Parku Krajobrazowego. Poznaj, piękno północnej oraz środkowej części Opolszczyzny! Chcesz, żebyśmy opisali na naszym blogu konkretną atrakcję? Napisz. Czekamy na Twoje propozycje: biuro@slowo-klucz.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *