23 grudnia w Lasowicach Małych odbyło się uroczyste zakopanie Małolasowickiej Kapsuły Czasu, której otwarcie zaplanowano za 100 lat w 2118 roku.

Inicjatywa utworzenia Kapsuły Czasu została podjęta przez mieszkańców Lasowic Małych, w celu uroczystego upamiętnienia rocznicy 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.
– Każdy z mieszkańców wsi miał szansę umieścić w Małolasowickiej Kapsule Czasu list skierowany do swoich potomnych, na potwierdzenie czego otrzymywał certyfikat, który upoważniać będzie przyszłe pokolenia do otwarcia listu za 100 lat- mówi Dariusz Pikor, Sołtys Lasowic Małych.

Uroczyste zamknięcie Małolasowickiej Kapsuły Czasu odbyło się w sali wiejskiej przy udziale znamienitych gości, którzy również przekazali pamiątkowe pisma do swoich następców. W wydarzeniu wzięli udział: Starosta Powiatu Kluczborskiego Mirosław Birecki, Wójt Gminy Lasowice Wielkie Daniel Gagat, Proboszcz Parafii Ewangelicko-Augsburskiej ks. Ryszard Pieron. Wydarzenie poprowadzili Radny Gminy Lasowice Wielkie oraz Sołtys Wsi Lasowice Małe Dariusz Pikor oraz Radny Powiatu Kluczborskiego Maciej Sitek. Uroczystą oprawę wydarzeniu zapewnili członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej z Lasowic Małych.

Po złożeniu listów oraz zamknięciu kapsuły mieszkańcy wsi wraz z gośćmi, udali się na przygotowane wcześniej miejsce przy remizie OSP, w którym złożona została kapsuła. – Nikt z nas nie wie, jak wyglądać będzie nasza miejscowość za 100 lat. Zrodziło się w nas pragnienie, aby zostawić przyszłym pokoleniom mieszkańców Lasowic Małych informację o tym, jak nasze sołectwo wygląda w obecnej chwili. Cieszę się, że udało nam się je zrealizować- mówi Dariusz Pikor. – Takie wydarzenia budują w nas poczucie wspólnoty oraz dumę z naszej pięknej miejscowości- dodaje.

______________________________________________________

Organizujesz wydarzenie i chciałbyś, aby relacja z niego pojawiła się na blogu? Serdecznie zapraszam do kontaktu.

Artykuł należy do cyklu tekstów pt. “GALERIA STOBRAWSKA”, w którym opisujemy najciekawsze atrakcje turystyczne zlokalizowane w regionie Stobrawskiego Parku Krajobrazowego. Poznaj, piękno północnej oraz środkowej części Opolszczyzny! Chcesz, żebyśmy opisali na naszym blogu konkretną atrakcję? Napisz. Czekamy na Twoje propozycje: biuro@slowo-klucz.plcz.pl