W jedną z grudniowych niedziel, miałam niezwykłą przyjemność uczestniczyć w Jarmarku Adwentowym w Farskiej Stodole w Bogacicy. Farorz to po śląsku proboszcz, więc jak sama nazwa wskazuje wydarzenie to miało miejsce w parafialnej, Farskiej stodole. Tradycja organizowania Jarmarku jest znana i kultywowana w Bogacicy już od długiego czasu. Przez ostatnie jedenaście lat Jarmark Bożonarodzeniowy odbywał się w Sali Wiejskiej, natomiast w tym roku Panie ze Stowarzyszenia Wsi Bogacica “Bogatalanta” postanowiły połączyć siły z Rzymskokatolicką Parafią Trójcy Świętej w Bogacicy i zmieniając lekko formułę wydarzenia, zorganizować dwunastą edycję Jarmarku w Farskiej Stodole. Przez trzy adwentowe weekendy z rzędu mieszkańcy Bogacicy oraz okolicznych miejscowości spotykają się, aby przy akompaniamencie wspaniałych muzyków oraz śpiewie utalentowanych artystów, w ciepłej, rodzinnej atmosferze spędzić miło czas. Dodatkowo, posmakować można pysznej grillowanej kiełbaski, wyśmienitego ciasta oraz napić się aromatycznej kawy. Wszystkie środki, które uda się zebrać podczas tego adwentowego wydarzenia, zostaną przekazane na renowację zabytkowego ołtarza w Kościele w Bogacicy.

Trzeci- ostatni już dzień Adwentowego Jarmarku w Farskiej Stodole w Bogacicy odbędzie się: 15 grudnia w sobotę, początek o godz. 15.00. W imieniu organizatorów serdecznie zachęcam do udziału.

Więcej informacji na temat działań społeczno- kulturalnych w Bogacicy można przeczytać na blogu stowarzyszenia: www.bogatalanta.blogspot.com oraz na facebooku: “Bogatalanta”- Stowarzyszenie Wsi Bogacica. 

______________________________________________________

Gorąco zachęcam także do lektury obszernego artykuł, mojego autorstwa, na temat Bogacicy, który ukazał się w ostatnim numerze “Gospodyni”. Więcej informacji na ten tematu: tutaj.

Organizujesz wydarzenie i chciałbyś, aby relacja z niego pojawiła się na blogu? Serdecznie zachęcam do kontaktu.

Artykuł należy do cyklu tekstów pt. “GALERIA STOBRAWSKA”, w którym opisujemy najciekawsze atrakcje turystyczne zlokalizowane w regionie Stobrawskiego Parku Krajobrazowego. Poznaj, piękno północnej oraz środkowej części Opolszczyzny! Chcesz, żebyśmy opisali na naszym blogu konkretną atrakcję? Napisz. Czekamy na Twoje propozycje: biuro@slowo-klucz.pl